• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret176839
ATATÜRK KÖŞESİ
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
lise

14.BUDAKDOĞANCA BATAK TURNUVASI

GELENEKSEL 14. BUDAKDOĞANCA EŞLİ BATAK

TURNUVASI

TERİH : 31 OCAK 2016

YER : BUDAKDOĞANCA KÖY KAHVESİ


NOT : www.budakdoganca.com internet sitesinde teknik bir arıza olduğundan turnuva haberi bu sayfada yayımlanacaktır.

  
14.Geleneksel Batak Turnuvası 31 Ocak 2016 tarihinde Budakdoganca Köyünde yapılacaktır. Bu yıl katılımın çok yüksek olacağını tahmin ettiğimiz turnuvada, mekan darlığı sebebi ile en fazla 26 takımın katılımı mümkün olacaktır. Turnuvaya katılmayı düşünen ekiplerin bir an önce kayıt olmasını öneririz.

Organizasyon Komitesi

Yakup AKSAN      Necmettin KIYICI    Yılmaz FINDIK     Kadrican TÜKENMEZ

 Tırnuva Kuralları İçin TIKLAYINIZ

   TURNUVAYA KATILACAK EKİPLER
S.NO1. OYUNCU2. OYUNCU
1AYHAN KIYICIAYDIN VATAN
2YILMAZ FINDIKHAYRETTİN ÖZFİDAN
3ERAY KIYICIAHMET CAN KUŞ
4KADRİCAN TÜKENMEZERDEM ERSAÇMIŞ
5KORAY OLCARSALİH PAPRAT
6OZAN DENİZ KIYICINECMETTİN KIYICI
7 ADİL ARABACIOSMAN KIYICI
8 ŞABAN FINDIKŞAHAN FINDIK
9 BORA GÜDÜCÜ ZEKİ YORULMAZ
10 MUSTAFA VATAN ERTUĞ AKAGÜN
11 LEVENT KOR ERGÜN ÖNAY
12 ERTUG ONAY EFECAN KOR
13 MEHMET KIYICI İLHAN TOKATLI
14 CEM SBG BARIŞ EŞDER
15 YAKUP AKSAN    MEHMET KURT
16 FERİDUN TABAK ENDER TÜKENMEZ
17 UĞUR KÖSE METİN KÜÇÜKGÜVEN
18 MEHMET GÜRER BATIKAN GÜRER
19 SELİM ALTAY    AHMET ERSAÇNIŞ
20 BURHAN KABATAŞ KADİR EŞME
21 MAHMUT VATAN ERTAÇ CAN
22 MEHMET BOZTUNA FERAT EMİR
23 ENGİN ÖZÇELİK CENK CİGA
24 FARUK BAYKAL NURİ CAN ARIKAN
25  
26  

14.GELENEKSEL EŞLİ BATAK TURNUVASI- KurallarGELENEKSEL 14. BUDAKDOĞANCA EŞLİ BATAK

TURNUVASI

TERİH : 31 OCAK 2016

YER : BUDAKDOĞANCA KÖY KAHVESİ

Sevgili Dostlar;

2007 Yılından beri düzenli olarak organize ettiğimiz EŞLİ BATAK TURNUVALARIMIZIN 14. sünü  2016 SÖMESTR TURNUVASI adı ile her yıl olduğu gibi Şehir dışında görev yapan öğretmenlerimiz ile üniversitelerde okuyan öğrencilerimizin de katılabilmesi için SÖMESTR TATİLİNDE PAZAR GÜNÜ (31/03/2016) düzenliyoruz.

 

Turnuvaya ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.Turnuvaya ilişkin sorularınızı 2123540@gmail.com  adresimize ve Organizasyon komitesi üyelerine sorabilirsiniz.

 

TURNUVAMIZ 26 KATILIMCI SAYISINA GÖRE PLANLANMIŞ OLUP  BU YIL YİNE  İKİ DEFA YENİLEN TAKIMIN TURNUVAYA VEDA EDECEĞİ BİR ELEMİNASYON SİSTEMİ İLE YÜRÜTÜLECEKTİR.(26 DAN AZ BİR KATILIMCI SAYISI İLE DE SİSTEM ÇALIŞMAKTADIR)

 

MAÇLAR 31 OCAK 2016 GÜNÜ BUDAKDOĞANCA KÖY KAHVESİNDE SAAT 10:30 DA YAPILACAK KURA ÇEKİMİNİN ARDINDAN SAAT 10:45 TE YAPILACAK İLK TUR MAÇLARI İLE BAŞLAYIAYACAK OLUP AKŞAM SAAT 18:00 CİVARINDA BİTMESİ PLANLANMAKTADIR.

 

ÖĞLEN YEMEĞİ İÇİN GEÇMİŞ YILLARDA OLDUĞU GİBİ KÖFTE EKMEK-SUCUK EKMEK SATIŞI SEVGİLİ DOSTUMUZ MEHMET DEMİREL TARAFINDAN YAPILACAK  VE KATILIMCILAR BEDELİNİ ÖDEYEREK BU HİZMETLERDEN FAYDALANABİLECEKLERDİR.

 

TURNUVA SÜRECİNDE ÇAY İKRAMI BEDELSİZ OLARAK ORGANİSAZYON KOMİTEMİZCE SAĞLANACAKTIR.

 

MAKSAT BİRLİKTE OLMAK, OYUN BAHANE ZİHNİYETİ İLE FAZLACA HIRSLANIP BİRBİRİMİZİ KIRMADAN SÜRECEĞİNE İNANDIĞIMIZ TURNUVAMIZIN TÜM KATILANLAR İÇİN KEYİFLİ GEÇMESİNİ DİLİYORUZ.

                                                                                                                     

Organizasyon Komitesi 

 

Necmettin KIYICI       Yakup AKSAN     Yılmaz FINDIK       Kadrican TÜKENMEZ

 

TURNUVA ÖZEL KURALLARI

1-)Turnuvaya katılan ekip oyuncularından birinin Budakdoğancalı olması koşulu kaldırılmıştır.Budakdoğnaca’lı referans  göstermek koşuşu ile 2 Oyuncu misafir olabilir.  

 

2-)Turnuvaya katılmak için kişi başı 10,00 TL ücret ödenecek olup, bu bedel TURNUVA GİDERLERİ (Şampiyonluk plaketi,Oyun kağıdı,Çay ikramı ,garsonların iaşe ve ibate giderleri) için kullanılacak olup artan kısım www.budakdoganca.com site hesabına aktarılacaktır.Oyuncular bedelsiz çay ikramı yapılacaktır. 

 

3-) Turnuvanın 26 takımın katılımı 2 defa yenilen takımın eleneceği bir eleminasyon sistemi ile sürdürülecektir.TURNUVA 1 GÜNDE SONLANDIRILACAĞI İÇİN SÜRE SIKINTISI VARDIR.BU SEBEPLE 4. TUR SONUNDA PUAN SIRALAMASINDA İLK 8 İÇİNDE YER ALAN TAKIMLAR ÇEYREK FİNALE KALACAKTIR.

 

4.TUR SONUDA 2 YENİLGİSİ OLMADIĞI HALDE İLK 8 DE YER ALMAYAN TAKIMLAR DA TURNUVAYA VEDA EDECEKTİR.OYUN AVERAJLARI BİR SONRAKİ EŞLEŞMELERİ BELİRLEYECEĞİ GİBİ ÇEYREK FİNALE KALACAK TAKIMLARIN BELİRLENMESİ KONUSUNDA DA ETKEN OLACAKTIR.

 

ÇEYREK FİNAL FİKSTÜRÜ AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.

 

4-) Maçlar 75 puan üzerinden TEK OYUN oynanacak ve Maç skoru bir sonraki tur eşleşmelerine esas olmak üzere kayıt altına alınacaktır.İlk tur eşleşmelerinde 2015 SÖMESTR TURNUVASINDA İLK 4 e giren takımların birbirleri ile eşleşmemeleri sağlanacak katılımcı sayısına göre ilk turda BAY geçmesi gereken takım olursa 2015 SÖMESTR TRNUVA ŞAMPİYONU BAY GEÇECEKTİR. (2015 SÖMESTR TURNUVASINDA İLK 4  E GİREN EKİPLER BU DEFA FARKLI ORTAKLIKLAR OLUŞTURMUŞ İSE HANGİ OYUNCUNUN İLK DÖRTTE DEĞERLENDİRİLECEĞİNE KURA İLE KARAR VERİLECEKTİR)

 

6-) 31 OCAK 2016 GÜNÜ SAAT 10:30 DA BUDAKDOĞANCA KÖY KAHVESİNDE İLK TUR EŞLEŞMELERİNİ BELİRLEYECEK KURALAR VE SAAT :11:00 DE İLK TUR MAÇLARI BAŞLAYACAKTIR.MÜTEAKİP TURLAR MAÇ SONUÇLARINA GÖRE EN İYİ SONUCU ELDE EDEN TAKIMIN EN KÖTÜ SONUCU ELDE EDEN TAKIM İLE EŞLEŞECEĞİ BİR SİSTEM İLE BİLGİSAYAR PROGRAMI İLE YAPILACAKTIR.KURA ANINDA ORADA BULUNMAYANLAR KURALARI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR.

 

7-)ÖDÜL:Eşli batak oyununda köyümüzün en iyisi olma şerefine nail olarak kazanılacak olan prestijdir. Ayrıca Organizasyon komitesince yaptırılacak ŞAMPİYONLUK PLAKETİ önceki yıllar şampiyonlarının yanına asılacaktır.Bu yıl YİNE BİRİNCİ OLACAK EKİBE HATIRA ANLAMINDA OKEY TAKIMI VERİLECEKTİR,

ÖDÜL YÖNETMELİĞİMİZDE BULUNAN 3 DEFA ÜST ÜSTE ŞAMPİYON OLAN OYUNCUYA ÖZEL PLAKET YAPTIRILMASI ESASINA GÖRE KORAY OLCAR KARDEŞİMİZİN BU YIL BU ŞEREFE NAİL OLMA İHTİMALİ VARDIR VE ŞAYET BİRİNCİ OLURSA KENDİSİNE ÖZLE PLAKETİ ÇERKEZKÖY OPTİMED HASTANESİ ORTAKLARINDAN TURNUVAMIZIN DAİMİ KATILIMCISI VE SPONSORU DR.LEVENT KOR BEY YAPTIRACAKTIR. (Üst üste 3 defa şampiyon olan ekip oyuncuları hiç değişmemişse 2 plaket yaptırılır)

 

8-)BU KURALLAR İÇİNDE SAYILMAMIŞ VE TURNUVANIN SEYRİ SÜRECİNDE ORTAYA ÇIKABİLECEK AKSAKLIKLAR İÇİN TURNUVA ORGANİZASYON KOMİTESİNİN ALACAĞI KARARLARA TÜM KATILIMCILAR UYMAK ZORUNDADIR.

                                                 TURNUVA GENEL KURALLARI

 1-Turnuvaya katılacak takım sayısı tek sayı olursa 2015 Sömestr Turnuvası Şampiyonu veya ikincisi 2. Turda maçlara başlayacak, ilk tur BAY geçecek,

 2-2015 Sömestr turnuvasında ilk 4e girenler ilk tur kendi aralarında eşleşmeyecek.

 2015 Sömestr Turnuvası İlk 4

 

1

Koray OLCAR

 Mahmut VATAN 

2

Ayhan KIYICI

 Aydın VATAN

3

 Alper ÜZEREM

 Erdal RÜZGAR

4

 

 

 

3-İlk tur maçları  sonuçlarına göre, ( burada averaj önemli), en iyi ile en kötü
eşleşecek şekilde eşlemeler yapılacak, BAY geçmek durumunda kalınması
halinde daha önce BAY geçmemiş ve en iyi takım bay geçecek, ve bay geçen takım takip eden turda en kötü takım ile eşleşecek.
Örnek: 23 takım ilk maçlarını yaptı ve sıralama oluştu,
1. BAY
2. Ve 23. Eşleşecek,
3. Ve 22. Eşleşecek,
4. Ve 21. Eşleşecek,
vb

4- İkinci maçlardan sonra 2 yenilgi alan takım elenecek şekilde VE daha
önce kendi aralarında maç yapmış olanlar eşleşmeyecek şekilde
yukarıda tanımlanan eşleşmelere ve maçlara devam edilecek. 4 Tur sonundaki sıralamaya göre ilk 8 Takım ÇEYREK FİNAL maçları yapar. 
                       (Turnuva Genel Kuralları ve Turnuvanın seyrini gerçekleştirecek olan Bilgisiyar programı dostumuz Hayrettin ÖZFİDAN tarafından hazırlanmıştır)

  

OYUN  KURALLARI

 

1-) Kartlar teker teker ve saat yönünün tersi istikametinde (sağ yandan başlayarak) dağıtılacaktır. Oyun akışı da bu yönde yapılacaktır.

 

2-) İhaleye girmek isteyen oyuncu en az 7 el almayı taahhüt etmek durumundadır. Kendinden önce başka bir oyuncu ihaleye girdi ise o oyuncunun taahhüdünün en az bir fazlasını alacağını taahhüt etmelidir. Bir defa pas geçen oyuncu ikinci defa konuşamaz ama ihaleye talip olan oyuncu rakibin artırmasından sonra tekrar artırma yapabilir.

 

3-) Oyuncuların hepsinin pas geçtiği durumlarda ihale kartları dağıtana 7 el alma şartıyla kalır.

 

4-) Herhangi bir oyuncunun tek seferde 13 el alması halinde kendi ekibine +13, rakip ekibin hanesine de ihale bedeli kadar – (eksi) puan yazılır. ÇİZMEK vb deyimler turnuvamızda geçersizdir.

 

5-) İhaleyi alan oyuncunun ortağı oyuna hiçbir şekilde müdahale edemez.


Yorumlar - Yorum Yaz
Kategoriler
Saat
Hava Durumu
MEVZUAT
<!– Alomaliye.com Guncel Mevzuat ve Ekonomi Kod Basla –> <!– Alomaliye.com Guncel Mevzuat ve Ekonomi Kod Bitti –>
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476