• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret188206
ATATÜRK KÖŞESİ
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
lise

19.Hafta Yorumu

19. HAFTA YORUMU: 28 Mart 2011 Pazartesi akşamı 19.hafta maçında yağışsız futbola elverişli güzel bir havada,  kadro değişiklikleri yapılarak denk güçler oluşturmaya çalışan site yöneticisi ünlü futbolcu ve futbol otoritesi Yılmaz FINDIK Suyu ısınmış teknik direktör telaşı ile bu haftaki sonucu beklerken heyecanı ve endişesini oyununa da yansıttı.Tamer CENGİZ VE Erhan TABAKOĞLUNUN aynı takımda yer alması,Kan davasının askıya alınıp   aynı safta yer alınması ve ortak düşmana karşı mücadele nedeniyle şimdilik  yer yer oluşacak çatışmalar ve gece baskınlarının önüne geçilmesi açısından herkese rahat bir nefes aldırdı.

Formalı Takım:Kalede Ayhan YAVAŞÇA,sağ bekte Erdal UYGUN,solda Ahmet ERSAÇMIŞ ortada Halil EMİR onun önünde Erdem ERSAÇMIŞ ilerde solda Bülent GÜNDÜZ,sağda serbest olarak Aycan ÖZENÇ ileride ortada  Yalçın ATAY şeklinde bir oyun düzeni ile mücadele ettiler.

İlan edilen kadroda sadece kaleci formalı takımda Ayhan  YAVAŞÇA oynadı.İlk yarısı çok denk geçen maç ikinci yarıda formalı takımın koşan oyuncuları Yalçın ATAY ve Aycan ÖZENÇ’in tempolarının düşmemesi,takımdaki oyuncuların birbirlerine 2.yarıda daha iyi adapte olmaları Erdem ERSAÇMIŞ’ın arkasında rakipten gelen topları yerinde müdahalelerle, kendini fazla yormadan kesip, defansta güven veren görüntüsüyle Halil EMİR’in istikrarlı oyunu,ilk defa formalı takımda yer alan Erdem ERSAÇMIŞ  eski formundan uzak olmasına ve top kaybı yapmasına rağmen mevkisinin vazgeçilmezi olduğunu göstermesi de farkın artmasında yazılması gerekenlerdi.Yalnız Erdal UYGUN kardeşimin topu biraz daha sağına soluna bakarak kullanması, her topu iyi şut çekmesine rağmen kaleye atmaması, hücum etkisi ve top kaybının önüne geçmek açısından olumlu olacaktır.Ahmet ERSAÇMIŞ ve  Erdal UYGUNUN defansın arkasına sarkan rakip oyunculara biraz daha dikkat edip kaçırmaları dışında herkes görevini layıkıyla yaptı. Bülennt GÜNDÜZ ise her haftaki istikrarını korudu. Maçın bazı zamanları kendi takımından, bazı anları ise rakip takımdan oynaması bu formayı maç içinde nasıl böyle çabuk değiştirdiğine ünlü sihirbazlar gibi Yalçın ATAY da şaşırıyor ve penaltıyı Bülent GÜNDÜZE attırıyordu.


Rakip Takım:  Kalede Kadrican TÜKENMEZ,Geride solda Cem TÖRE,sağda Tamer SERHATLİ,ortada ünlü stoper Tamer CENGİZ,ileride sağda Özcan SAMAN KATİBİ ,solda ünlü futbolcu Yılmaz FINDIK,ORTADA Erhan TABAKOĞLU,orta sahada İsmail AKSU şeklinde diziliş gösterdiler.

İlk yarı tempolu ve mücedeleci  ve denk bir oyun izledik.Veteriner Tamer kardeşim bu hafta iyileşip biraz oyuna alışmış göründü.Tamer CENGİZ klasik oyun tarzını ve Erhan TABAKOĞLU’na ileriye yakalayamayacağı toplar atıp fırçasını sürdürüp intikamını da oyun içinde aldı.Canım kardeşim  Erhan TABAKOĞLU, Tamer CENGİZ’in desteklerine rağmen kabuğunu kıramadı ama azmi ileriki maçlarda bir patlamayı işaret ediyor. İsmail AKSU her zamanki oyunuyla yeni takımda da uyumu yakalamış görünüyor.Arkadaşları bütün topları onda toplamayı başardılar.Özcan SAMANKATİBİ bu takımda daha iyi.Formalı takımda tembellik yapıyor.Ünlü futbolcu Yılmaz FINDIK bu hafta 2. Otobüsleri fazla bekler görünse de bir-iki attığı çalımla şaşırttı ve topa daha hakim bir görüntü sergiledi.Uğur KÖSE Bu takımda hücuma destek verirken daha başarılı.Formalı takımda bu kadar öne çıkmıyordu.Ama geçen haftaki performansını arattı.Defanstaki diğer oyuncu Cem TÖRE ise her zamanki sakinliği ile yaptığı yerinde müdahalelerle takımdaki görevini fazlasıyla yerine getirirken zaman zaman ileri çıkışları ileride hücuma destek verme konusunda katkıda bulundu. Bu mevkideki  istikrarı göz ardı edilemez.

Maçla ilgili notlar:

Bu kadrolarda Erdem ERSAÇMIŞ VE İsmail AKSU nun mutlaka karşılıklı oynamaları gerektiğini maçlar göstermektedir.

Kalecileri  tebrik etmek gerek.takıma uyumlu bir şekilde görev yapıyorlar.

Maç genel olarak heyecanlı ve zevkli idi.Maç formalı takım lehine farklı bitmesine rağmen kuvvet dengeleri açısından denk bir görüntü vermekteydi.Oyunda düşmeyen.hızlı oyuncuların ve gücünü idareli ve yerinde takıma yaralı kullanan Kendimin fazla gol atması ve Erhan TABAKOĞLU tarafından sürekli tebrik edilmem centilmenlik açısından güzeldi.Bu arada attığım muhteşem kafa golünün ortasını yapan Dostum Yalçın ATAYI taktir etmeden geçmek haksızlık olur.İyi bir gurubuz,bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Özveri,iyi niyet,centilmenlik ve efendiliklerinden dolayı

Sağlıkla, sevgiyle kalın. Aycan ÖZENÇ 


Yorumlar - Yorum Yaz
Kategoriler
Saat
Hava Durumu
MEVZUAT
<!– Alomaliye.com Guncel Mevzuat ve Ekonomi Kod Basla –> <!– Alomaliye.com Guncel Mevzuat ve Ekonomi Kod Bitti –>
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438